Vysočina

Vysočina je cíl k prozkoumávání historických měst i idylického venkova. Vyberte si nejlepší ubytování, které Vysočina a Českomoravská vrchovina nabízí.

Vysočina

Vysočina ležící na pomezí Čech a Moravy vám nabídne krásná města i idylický venkov. Najdete tu hrady, adrenalinové, vzdělávací i zábavní parky a v neposlední řadě zajímavé cíle pro pěší turistiku i horolezení.

Dovolená na Vysočině

Plánujete dovolenou na Vysočině? Čeká tu na vás řada krásných měst, několik památek UNESCO nebo zábavní parky. To pravé najdou rodiny, sportovci i ti z vás, kteří touží po troše adrenalinu.

Zajímavá místa na Vysočině

Krajské město Jihlava je bez debat nejnavštěvovanější město na Vysočině. Projděte do centra Bránou Matky Boží, proplétejte se podzemním labyrintem, navštivte kostel sv. Ignáce z Loyoly nebo jihlavskou radnici. S dětmi vyrazte do Robinsonova parku, zoologické zahrady nebo aquaparku Vodní ráj.

Za památkami UNESCO jeďte do historického centra Telče, poutního kostela sv. Jana Nepomuckého do Žďáru nad Sázavou nebo do židovské čtvrti v Třebíči.

Další zajímavá místa, která stojí za návštěvu jsou například:

  • Pivovar v Dalešicích, kde se natáčel film Postřižiny
  • Zábavní park Fábula nedaleko Pelhřimova
  • Westernové městečko Šiklův mlýn
  • Státní hrad Lipnice
  • Havlíčkův Brod

Rezervovat pobyt na zámečku v okolí Havlíčkova Brodu

Aktivní dovolená na Vysočině

Kromě měst můžete na Vysočině poznávat i krásnou přírodu. Rozléhá se zde Českomoravská vrchovina, která zasahuje i do Jihomoravského a Jihočeského kraje. Žďárské vrchy zlákají nejen pěší turisty, ale i horolezce.

Zážitek pro celou rodinu přinese outdoor resort Březová nebo lanové centrum Křemešník. Horolezení můžete trénovat v lezeckém centru v Telči a napumpovat adrenalin do žil na singletracku v Novém městě na Moravě. V zimě si užijete běžecké lyžařské trasy na třeba Jihlavsku, Novoměstsku nebo Pelhřimovsku.

Ubytování na Vysočině

Vyberte si to nejlepší ubytování Vysočina. Rezervujte si pobyt na zámku, v hotelu i v penzionu. Zvolte tu nejlepší možnost podle vašich přání i možností. Máme pro vás to pravé, ať už jedete za poznáváním měst a památek nebo plánujete aktivní dovolenou.

Rezervovat ubytování ve srubovém apartmánu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *